Themes - Astra - en to fi translation catalogue (446 entries)

note: Description of the theme
en: Astra is fast, fully customizable & beautiful WordPress theme suitable for blog, personal portfolio, business website and WooCommerce storefront. It is very lightweight (less than 50KB on frontend) and offers unparalleled speed. Built with SEO in mind, Astra comes with Schema.org code integrated and is Native AMP ready so search engines will love your site. It offers special features and templates so it works perfectly with all page builders like Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi, etc. Some of the other features: # WooCommerce Ready # Responsive # RTL & Translation Ready # Extendible with premium addons # Regularly updated # Designed, Developed, Maintained & Supported by Brainstorm Force. Looking for a perfect base theme? Look no further. Astra is fast, fully customizable and WooCommerce ready theme that you can use for building any kind of website!
fi: Astra on nopea, täysin mukautettava upea teema, joka sopii blogien, henkilösivustojen, business-sivustojen ja WooCommerce-kauppojen alustaksi. Se on erittäin kevyt (alle 50KB) ja siksi verrattoman nopea. Astra on luotu hakukoneoptimointia silmällä pitäen. Integroitu Schema.org-koodi saa hakukoneet rakastamaan sivustoasi. Astran mukana saat erityisominaisuuksia ja malleja, joten se toimii täydellisesti sivunrakentajien, kuten Elementorin, Beaver Builderin, Visual Composerin, SiteOriginin, Divin ja muiden kanssa. Muita ominaisuuksia: # WooCommerce-yhteensopiva # Responsiivinen # RTL & käännösvalmius # Laajennettavissa maksullisilla lisäosilla # Päivitetään säännöllisesti # Suunnittelija, kehittäjä, ylläpitäjä & käytön tuki Brainstorm Force. Haetko täydellistä perusteemaa sivustollesi? Voit lopettaa etsimisen. Astra on nopea, täysin mukautettava ja Woocommerce-yhteensopiva teema, jolla voit rakentaa juuri haluamasi verkkosivuston!

en: Learn More &#187;
fi: Lue lisää &#187;

en: Submit a Ticket &#187;
fi: Avaa tukipyyntö &#187;

en: Join Our Facebook Group &#187;
fi: Liity Facebook-ryhmäämme &#187;

en: Visit Knowledge Base &#187;
fi: Vieraile ohjetietokannassa &#187;

en: Details &#187;
fi: Tietoja &#187;

en: See Library &#187;
fi: Katso kirjasto &#187;

en: Starter Templates?
fi: Aloitusmallit?

en: Import Starter Template
fi: Tuo aloitusmalli

en: WordPress Nonce not validated.
fi: WordPress Nonce-sovellusta ei ole vahvistettu.

en: Headings ( H1 - H6 )
fi: Otsikot (H1 - H6)

en: Letter Spacing
fi: Kirjainten välistys

en: Heading Color ( H1 - H6 )
fi: Otsikon väri (H1 - H6)

en: Astra WordPress Theme
fi: Astra WordPress-teema

en: Every %d Minutes
fi: Joka %d minuutti

en: Customize Button Style.
fi: Mukauta painikkeen tyyli.

en: WooCommerce Layout
fi: WooCommerce-asettelu

en: LifterLMS Layout
fi: LifterLMS-asettelu

en: LearnDash Layout
fi: LearnDash-asettelu

en: Easy Digital Downloads Layout
fi: Easy Digital Downloads -asettelu

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Separator
fi: Erotin

en: Position
fi: Sijainti

en: Global
fi: Yleinen

en: Post / Page Title
fi: Artikkelin / sivun otsikko

en: Weight
fi: Vahvuus

en: Variants
fi: Muunnelmat

en: Family
fi: Kirjasinperhe

en: Heading 6
fi: Otsikko 6

en: Heading 5
fi: Otsikko 5

en: Heading 4
fi: Otsikko 4

en: Heading 3
fi: Otsikko 3

en: Heading 2
fi: Otsikko 2

en: Heading 1
fi: Otsikko 1

en: Size
fi: Koko

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Archive Title
fi: Arkiston otsikko

en: Hover Color
fi: Väri, kun osoitin on kohdalla

en: Padding
fi: Sisämarginaali

en: Colors
fi: Värit

en: Border
fi: Reunaviiva

en: Color
fi: Väri

en: Colors and Border
fi: Värit ja reunaviiva

en: Title Color
fi: Otsikon väri

en: Hover
fi: Kun kohdistin on päällä

en: Normal
fi: Normaali

en: Post Structure
fi: Artikkelin rakenne

en: Post Content
fi: Artikkelin sisältö

en: Site Icon
fi: Sivuston kuvake

en: Site Logo
fi: Sivuston logo

en: Archives Layout
fi: Arkistojen asettelu

en: Blog Post Layout
fi: Artikkelin asettelu

en: Page Layout
fi: Sivun asettelu

en: Structure
fi: Rakenne

en: Custom Width
fi: Mukautettu leveys

en: Top Border Color
fi: Yläreunaviivan väri

en: Top Border Size
fi: Yläreunaviivan koko

en: Text
fi: Teksti

en: Menu Label
fi: Valikon otsikko

en: Mobile Menu
fi: Mobiilivalikko

en: Take Last Item Outside Menu
fi: Jätä viimeisin kohde valikon ulkopuolelle

en: Divider Color
fi: Erottimen väri

en: Submenu Divider
fi: Alavalikon erotin

en: Container Border
fi: Sisältöalueen reunaviiva

en: Container Animation
fi: Sisältöalueen animaatio

en: Sub Menu
fi: Alavalikko

en: Width
fi: Leveys

en: The parent menu should have a # link for the submenu to open on a link.
fi: Ylävalikolla tulisi olla #-linkki, jotta alavalikko avautuisi linkkinä.

en: Center
fi: Keskitä

en: Disable on 404 Page?
fi: Poista käytöstä 404-sivulla?

en: Disable on Singular?
fi: Poista käytöstä yksittäisillä?

en: All Pages, All Posts, All Attachments
fi: Kaikki sivut, kaikki artikkelit, kaikki liitteet

en: Disable on Single Post?
fi: Poista käytöstä yksittäisissä artikkeleissa?

en: Disable on Single Page?
fi: Poista käytössä yksittäisellä sivulla?

en: Disable on Archive?
fi: Poista käytöstä arkistosivuilla?

en: Disable on Search?
fi: Poista käytössä haussa?

en: Disable on Blog / Posts Page?
fi: Poista käytössä blogi- / artikkelisivulla?

en: Latest posts page or when any page is selected as blog page
fi: Viimeisimmät artikkelit -sivu tai kun mikä tahansa sivu on valittu blogisivuksi.

en: Disable on Home Page?
fi: Poista käytöstä kotisivulla?

en: Before Title
fi: Ennen otsikkoa

en: Inside Header
fi: Otsikkopalkin sisällä

en: Breadcrumb Source
fi: Murupolun lähde

en: Breadcrumb Overview
fi: Murupolun yleisnäkymä

en: Separator Color
fi: Erottimen väri

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

note: Translators: Weekly archive title. %s is the week date format.
en: Week %s
fi: Viikko %s

note: Translators: Minute archive title. %s is the minute time format.
en: Minute %s
fi: Minuutti %s

note: Translators: %s is the page number.
en: Comment Page %s
fi: Kommenttien sivu %s

note: Translators: %s is the page number.
en: Page %s
fi: Sivu %s

note: Translators: %s is the search query.
en: Search results for: %s
fi: Hakutulokset termille: %s

en: Archives
fi: Arkistot

en: 404 Not Found
fi: 404 Ei löytynyt

[ctx: breadcrumbs aria label]
en: Breadcrumbs
fi: Murupolut

en: Browse:
fi: Selaa:

en: Latest Posts page is your site's front page when the latest posts are displayed on the home page.
fi: Uusimmat artikkelit -sivua käytetään sivustosi etusivuna, kun viimeisimmät artikkelit näytetään kotisivulla.

en: Disable on Latest Posts Page?
fi: Poista käytöstä Uusimmat artikkelit -sivulla?

en: Blog Page is when Latest Posts are selected to be displayed on a particular page.
fi: Artikkelit-sivu näytetään, kun viimeisimmät artikkelit on valittu näytettäväksi tietyllä sivulla.

en: Disable on Blog page?
fi: Poista käytöstä artikkelit-sivulla

en: Did you know Astra comes with dozens of ready-to-use <a href="https://wpastra.com/ready-websites/?utm_source=install-notice">starter templates</a>? Install the Starter Templates plugin to get started.
fi: Tiesitkö, että Astran mukana saat kymmeniä valmiita <a href="https://wpastra.com/ready-websites/?utm_source=install-notice">aloitusmalleja</a>? Asenna Starter Templates -lisäosa päästäksesi alkuun.

en: Thank you for installing Astra!
fi: Kiitos, kun asensit Astran!

en: Get Started
fi: Aloita

en: Menu Toggle
fi: Valikon toggle

en: Plugin Successfully Deactivated
fi: Lisäosa on poistettu käytöstä

note: translators: %1s Astra Theme
en: Extend %1s with free plugins!
fi: Laajenna %1s maksuttomilla lisäosilla!

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Deactivating
fi: Poistetaan käytöstä

en: Activating
fi: Otetaan käyttöön

en: Primary Header Button
fi: Ensisijainen otsikkopalkin painike

en: Button Style
fi: Painikkeen tyyli

en: Button Link
fi: Painikkeen linkki

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Border Color
fi: Reunaviivan väri

en: Border Size
fi: Reunaviivan koko

en: Transparent Header Button
fi: Läpinäkyvä otsikkopalkin painike

en: Header Button
fi: Otsikkopalkin painike

en: Theme Button
fi: Teeman painike

en: Submenu
fi: Alavalikko

en: Link Active / Hover Color
fi: Linkin väri aktiivisena / osoitettaessa

en: Link / Text Color
fi: Linkin / tekstin väri

en: Menu
fi: Valikko

en: Site Title Color
fi: Sivuston otsikon väri

en: Background Overlay Color
fi: Taustan peitteen väri

en: Different Logo for Transparent Header?
fi: Erillinen logo läpinäkyvää otsaketta varten?

en: Desktop + Mobile
fi: Desktop + Mobiili

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Enable On
fi: Ota käyttöön näissä:

en: Disable on Posts?
fi: Poista käytössä artikkeleissa?

en: Disable on Pages?
fi: Poista käytöstä sivuilla?

en: This setting is generally not recommended on special pages such as archive, search, 404, etc. If you would like to enable it, uncheck this option
fi: Tätä asetusta ei yleensä suositella erityissivuilla kuten arkistoissa, hakusivuilla, 404-sivuilla jne. Jos haluat ottaa asetuksen käyttöön, poista merkintä tästä valintaruudusta

en: Disable on 404, Search & Archives?
fi: Poista käytöstä 404-, haku- ja arkistosivuilla

en: Enable on Complete Website
fi: Ota käyttöön koko sivustolla

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
fi: Poista käytöstä WooCommercen tuotesivuilla?

en: Disable Product Navigation
fi: Poista tuotenavigaatio käytöstä

en: Archive Content Width
fi: Arkiston sisällön leveys

en: Variable Product Button Text
fi: Muunnelmatuotteen painikkeen teksti

en: Options
fi: Valinnat

en: Button
fi: Painike

en: Variable Product Button
fi: Muunnelmatuotteen painike

en: Cart Button Text
fi: Ostoskoripainikkeen teksti

en: Image
fi: Kuva

en: Product Structure
fi: Tuoterakenne

en: Archive Columns
fi: Arkiston sarakkeet

en: EDD Single Product
fi: EDD yksittäinen tuote

en: Product Archive
fi: Tuotearkisto

en: This sidebar will be used on EDD Single Product page.
fi: Tätä sivupalkkia käytetään EDD:n yksittäisillä tuotesivuilla.

en: EDD Single Product Sidebar
fi: Yksittäisen EDD-tuotteen sivupalkki

en: Easy Digital Downloads Sidebar
fi: Easy Digital Downloads -sivupalkki

en: View Details
fi: Näytä tiedot

note: Translators: %s is the theme name.
en: %s Settings
fi: %s-teeman asetukset

en: Fade
fi: Häivytys

en: Slide Up
fi: Liuku ylös

en: Slide Down
fi: Liuku alas

en: Left
fi: Vasen

en: Bottom
fi: Alareuna

en: Right
fi: Oikea

en: Top
fi: Yläreuna

en: Nav Menu
fi: Navigaatiovalikko

note: Translators: Author Name.
en: View all posts by %1$s
fi: Näytä kaikki kirjoittajan %1$s artikkelit

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fi: Hae &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
fi: Hae:

en: Typography Overview
fi: Typografian yleiskatsaus

en: Colors & Background Overview
fi: Värien ja taustan yleiskatsaus

en: Sidebar Overview
fi: Sivupalkkien yleiskatsaus

en: Footer Bar Overview
fi: Alapalkin yleiskatsaus

en: Primary Header Overview
fi: Ensisijaisen otsakkeen yleiskatsaus

en: Site Identity Overview
fi: Sivuston identiteetin yleiskatsaus

en: Container Overview
fi: Säiliön yleiskatsaus

en: Site Layout Overview
fi: Sivuston asettelun yleiskatsaus

en: Helpful Information
fi: Hyödyllistä tietoa

en: Different Logo For Retina Devices?
fi: Erillinen logo retina-näytöille?

en: Link
fi: Linkki

en: Icon
fi: Kuvake

en: Dropdown Target
fi: Pudotusvalikon kohde

en:  Lightning Fast & Fully Customizable WordPress theme!
fi: Salamannopea ja täysin mukautettava WordPress-teema!

en: Mobile Logo (optional)
fi: Logo mobiilinäytöllä (valinnainen)

en: Different Logo For Mobile Devices?
fi: Erillinen logo mobiilinäytöille?

en: Border Radius
fi: Reunaviivan säde

en: Toggle Button Color
fi: Vaihtuva painikkeen väri

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Outline
fi: Ääriviiva

en: Fill
fi: Täyttö

en: Toggle Button Style
fi: Vaihtuva painikkeen tyyli

en: Hide Last Item in Menu on Mobile
fi: Piilota valikon viimeinen kohde mobiilinäytöllä

en: Last Item in Menu
fi: Valikon viimeinen kohde

en: Menu Breakpoint
fi: Valikon vaihtopiste

en: Site Identity
fi: Sivuston identiteetti

en: Mobile Header
fi: Otsake mobiilinäytöllä

en: Background
fi: Tausta

en: Supercharge your LearnDash website with amazing design features.
fi: Tehosta LearnDash LMS-sivustoasi upeilla suunnitteluominaisuuksilla.

en: This layout will apply on all single course, lesson, topic and quiz.
fi: Tätä asettelua käytetään kaikissa kursseissa, osioissa, aiheissa ja kyselyissä.

en: Will be applied to All Single Courses, Topics, Lessons and Quizzes. Does not work on pages created with LearnDash shortcodes.
fi: Tätä käytetään kaikissa kursseissa, aiheissa, osioissa ja kyselyissä. Ei toimi sivuilla, jotka on luotu LearnDash-lyhytkoodeja käyttäen.

en: Differentiate Rows
fi: Erota rivit

en: Display Serial Number
fi: Näytä sarjanumero

note: translators: %1$s: Astra Theme name.
en: %1$s Community
fi: %1$s-yhteisö

en: Learn More
fi: Tutustu tarkemmin

en: Theme Color
fi: Teeman väri

en: More Options Available in Astra Pro!
fi: Astra Pro tuo lisää vaihtoehtoja!

en: Plugin Successfully Activated
fi: Lisäosa on aktivoitu

en: No plugin specified
fi: Lisäosaa ei ole määritelty

en: Links to Customizer Settings:
fi: Linkit mukauttimen asetuksiin:

en: Scroll To Top
fi: Vieritä ylös

en: Site Layouts
fi: Sivuston asettelut

en: Add content conditionally in the various hook areas of the theme.
fi: Lisää sisältöä ehdollisesti teeman eri koukkualueille.

en: Custom Layouts
fi: Mukautetut asettelut

en: Make your header layouts look more appealing and sexy!
fi: Luo vieläkin houkuttelevampia otsikkopalkin asetteluja!

en: Page Headers
fi: Sivun otsikkopalkit

en: Sticky Header
fi: Kelluva otsikkopalkki

en: Transparent Header
fi: Läpinäkyvä otsikkopalkki

en: Header Sections
fi: Otsikkopalkin osat

en: Spacing
fi: Väli

en: Sidebar Options
fi: Sivupalkin asetukset

en: Footer Settings
fi: Alapalkin asetukset

en: Blog Layouts
fi: Blogin asettelut

en: Header Options
fi: Otsikkopalkin valinnat

en: Layout Options
fi: Asettelun valinnat

en: Customize Fonts
fi: Mukauta kirjasimet

en: Set Colors
fi: Aseta värit

en: Upload Logo
fi: Lataa logo

en: More Options Available with Astra Pro!
fi: Astra Pro antaa lisää mahdollisuuksia!

note: translators: %1$s: Astra Theme name.
en: Got a question? Get in touch with %1$s developers. We're happy to help!
fi: Onko sinulla kysyttävää? Ota yhteys %1$sn ehittäjiin. Autamme mielellämme!

en: Five Star Support
fi: Viiden tähden tuki

note: translators: %1$s: Astra Theme name.
en: Join the community of super helpful %1$s users. Say hello, ask questions, give feedback and help each other!
fi: Liity %1$s-käyttäjien superauttavaiseen yhteisöön. Sano hei, kysy kysymyksiä, anna palautetta ja auta muita!

en: Not sure how something works? Take a peek at the knowledge base and learn.
fi: Etkö ole varma siitä miten tämä toimii? Kurkista tietopankkiimme ja opi.

en: Knowledge Base
fi: Tietopankki

en: Install Importer Plugin
fi: Asenna tuontityökalu

en: Activate Importer Plugin
fi: Aktivoi tuontityökalu

note: translators: %1$s: Starter site link.
en: Did you know %1$s offers a free library of %2$s
fi: Tiesitkö, että %1$s tarjoaa ilmaisen%2$s-kirjaston

en: Activating Importer Plugin
fi: Aktivoidaan tuontityökalua

en: Astra Options
fi: Astra-valinnat

en: Default System Font
fi: Järjestelmän oletuskirjasin

en: Shop Archive Content Width
fi: Kaupan arkiston sisältöleveys

en: Membership Columns
fi: Jäsenyyksien sarakkeet

en: Course Columns
fi: Kurssin sarakkeet

en: LifterLMS Course/Lesson
fi: LifterLMS:n kurssi/osio

en: Leave Review
fi: Kirjoita arvostelu

en: Review Text is required.
fi: Arvostelun teksti on pakollinen.

en: Review Text
fi: Arviointiteksti

en: Review Title is required.
fi: Arvostelun otsikko on pakollinen.

en: Review Title
fi: Arvostelun otsikko

en: Write a Review
fi: Kirjoita arvostelu

en: Thank you for your review!
fi: Kiitos arvostelustasi!

note: translators: 1 Author Name.
en: By: %s
fi: Kirjoittanut %s

en: What Others Have Said
fi: Mitä muut ovat sanoneet

en: Sidebar width will apply only when one of the above sidebar is set.
fi: Sivupalkin leveyttä käytetään vain kun jokin yllä oleva sivupalkki on käytössä.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Inline Logo & Site Title
fi: Logo ja sivuston otsikko samassa tasossa

en: Blog
fi: Blogi

en: Primary Header
fi: Ensisijainen otsikkopalkki

en: Availability:
fi: Saatavuus:

en: Out of stock
fi: Loppu varastosta

en: Add To Cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Short Description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Ratings
fi: Arvioinnit

en: Price
fi: Hinta

en: Title
fi: Otsikko

en: Shop Product Structure
fi: Kaupan tuotteiden rakenne

en: Products Per Page
fi: Tuotetta per sivu

en: Shop Columns
fi: Kaupan sarakkeet

en: Disable Breadcrumb
fi: Poista murupolku käytöstä

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

en: Shop
fi: Kauppa

en: General
fi: Yleiset

en: View your shopping cart
fi: Katso ostoskorisi

en: This sidebar will be used on Single Product page.
fi: Tätä sivupalkkia käytetään yksittäisillä tuotesivuilla.

en: Product Sidebar
fi: Tuotesivun sivupalkki

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
fi: Tätä sivupalkkia käytetään tuotearkisto-, ostoskori-, kassa- ja oma tili -sivuilla.

en: WooCommerce Sidebar
fi: WooCommerce-sivupalkki

en: This page doesn't seem to exist.
fi: Tätä sivua ei näyttäisi olevan olemassa.

en: Home
fi: Etusivu

en: Disable Featured Image
fi: Poista artikkelikuva käytöstä

en: Logo Width
fi: Logon leveys

en: Retina Logo
fi: Retina-logo

en: Disable Footer Bar
fi: Poista alapalkki käytöstä

en: Disable Footer Widgets
fi: Poista alatunnisteen vimpaimet käytöstä

en: Paragraph Margin Bottom
fi: Tekstikappaleen alamarginaali

en: Title & Blog Meta
fi: Otsikko ja blogin metatiedot

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
fi: Jatka kohteen %s lukemista

en: Footer Widget Area 4
fi: Alapalkin vimpainalue 4

en: Footer Widget Area 3
fi: Alapalkin vimpainalue 3

en: Footer Widget Area 2
fi: Alapalkin vimpainalue 2

en: Footer Widget Area 1
fi: Alapalkin vimpainalue 1

en: Footer Bar Section 2
fi: Alapalkin osio 2

en: Footer Bar Section 1
fi: Alapalkin osio 1

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Customizer Setting
fi: Mukauttimen asetus

en: Click here to assign a widget for this area.
fi: Napsauta tätä, jos haluat määrittää vimpaimen tälle alueelle.

en: Headings
fi: Otsikot

en: Body & Content
fi: Body ja sisältö

en: Footer Bar Layout 2
fi: Alapalkin sommitelma 2

en: Footer Bar Layout 1
fi: Alapalkin sommitelma 1

en: Pages
fi: Sivut

en: Full Width / Stretched
fi: Täysi leveys / Venytetty

en: Full Width / Contained
fi: Täysi leveys / Rajattu

en: Default Layout
fi: Oletussommitelma

en: Layout 4
fi: Sommitelma 4

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Base Typography
fi: Perustypografia

en: Base Colors
fi: Perusvärit

en: Footer Bar
fi: Sivun alapalkki

note: translators: 1: Post type label
en: Previous %s
fi: Edellinen %s

note: translators: 1: Post type label
en: Next %s
fi: Seuraava %s

en: Ultra-Bold 900
fi: Ultravahva 900

en: Extra-Bold 800
fi: Ekstravahva 800

en: Bold 700
fi: Vahva 700

en: Semi-Bold 600
fi: Keskivahva 600

en: Medium 500
fi: Keskivahva 500

en: Normal 400
fi: Normaali 400

en: Light 300
fi: Kevyt 300

en: Extra-Light 200
fi: Ekstraohut 200

en: Thin 100
fi: Ohut 100

note: translators: 1: link to new post
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
fi: Oletko valmis julkaisemaan ensimmäisen artikkelisi? <a href="%1$s">Aloita tästä</a>.

en: Footer Widgets
fi: Alatunnisteen vimpaimet

en: Main Sidebar
fi: Pääsivupalkki

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Disable Primary Header
fi: Poista ensisijainen otsikkopalkki käytöstä

en: Disable Title
fi: Poista otsikko käytöstä

en: Disable Sections
fi: Poista osiot käytöstä

en: Astra Settings
fi: Astran asetukset

en: Add Widget
fi: Lisää vimpain

en: Site Navigation
fi: Sivuston navigaatio

en: Assign Footer Menu
fi: Määritä alapalkin valikko

en: Add Custom HTML
fi: Lisää mukautettu HTML-koodi

en: Site Tagline
fi: Sivuston iskulause

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Line Height
fi: Rivinväli

en: Lowercase
fi: Pienet kirjaimet

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Capitalize
fi: Isot alkukirjaimet

en: Inherit
fi: Peri

en: Text Transform
fi: Tekstin muunnos

en: Display Site Tagline
fi: Näytä sivuston iskulause

en: Display Site Title
fi: Näytä sivuston otsikko

en: Sidebar Width
fi: Sivupalkin leveys

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: No Sidebar
fi: Ei sivupalkkia

en: Stack
fi: Pino

en: Inline
fi: Samassa tasossa

en: Bottom Border Color
fi: Alareunan reunaviivan väri

en: Bottom Border Size
fi: Alareunan reunaviivan koko

en: Custom Menu Text / HTML
fi: Mukautettu valikkoteksti / HTML

en: Text / HTML
fi: Teksti / HTML

en: Search
fi: Hae

en: Disable Menu
fi: Poista valikko käytöstä

en: Logo Right
fi: Logo oikealla

en: Logo Center
fi: Logo keskitetty

en: Logo Left
fi: Logo vasemmalla

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Section 2 Custom Text
fi: Osion 2 mukautettu teksti

en: Section 2
fi: Osio 2

en: Section 1 Custom Text
fi: Osion 1 mukautettu teksti

en: Widget
fi: Vimpain

en: Custom Text
fi: Mukautettu teksti

en: None
fi: Ei mitään

en: Section 1
fi: Osio 1

en: Disabled
fi: Poistettu käytöstä

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Blog Posts
fi: Blogiartikkelit

en: Content Boxed
fi: Kiinteä sisällön leveys

en: Boxed
fi: Kiinteälevyinen

en: Content Layout
fi: Sisällön asettelu

en: Excerpt
fi: Ote

en: Full Content
fi: Koko sisältö

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Default
fi: Oletus

en: Tag
fi: Avainsana

en: Publish Date
fi: Julkaisupäivä

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Category
fi: Kategoria

en: Comments
fi: Kommentit

en: Link Hover Color
fi: Linkin väri osoitettaessa

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Widget Areas
fi: Vimpainalueet

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Content
fi: Sisältö

en: Typography
fi: Typografia

en: Colors & Background
fi: Värit ja tausta

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Single Post
fi: Yksittäinen artikkeli

en: Blog / Archive
fi: Blogi / Arkisto

en: Footer
fi: Alapalkki

en: Header
fi: Otsikkopalkki

en: Container
fi: Sisältöalue

en: Layout
fi: Asettelu

en: Enter valid email address!
fi: Anna voimassa oleva sähköpostiosoite!

note: translators: 1: search string
en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Etsimääsi ei löytynyt. Kenties haku auttaisi?

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: % Comments
fi: % kommenttia

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: By
fi: Kirjoittaja

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Older Comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: Newer Comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Comment navigation
fi: Kommenttien navigaatio

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Website
fi: Kotisivun osoite

en: Email*
fi: Sähköpostiosoite*

en: Name*
fi: Nimi*

en: Type here..
fi: Kirjoita tähän..

en: Post Comment &raquo;
fi: Lähetä kommentti &raquo;

en: Cancel Reply
fi: Peru vastaus

en: Leave a Comment
fi: Kommentoi

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa hyväksymistä.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reply
fi: Vastaa

en: Search &hellip;
fi: Hae &hellip;

en: Start typing and press enter to search
fi: Aloita kirjoittaminen ja käynnistä haku painamalla Enter

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut, hakuehdoillasi ei löytynyt mitään. Kokeilepa jotakin toista hakutermiä.

en: Nothing Found
fi: Hakemaasi ei löytynyt

en: It looks like the link pointing here was faulty. Maybe try searching?
fi: Pahoittelut! Tänne osoittava linkki taisi olla virheellinen. Kokeilisitko hakua?

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Loop End
fi: Silmukan lopetus

en: After Comments
fi: Kommenttien jälkeen

en: Before Comments
fi: Ennen kommentteja

en: After Post
fi: Artikkelin jälkeen

en: After Post Content
fi: Artikkelin sisällön jälkeen

en: Before Post Content
fi: Ennen artikkelin sisältöä

en: Before Post
fi: Ennen artikkelia

en: Loop Start
fi: Silmukan aloitus

en: After Sidebar
fi: Sivupalkin jälkeen

en: Before Sidebar
fi: Ennen sivupalkkia

en: After Footer
fi: Alapalkin jälkeen

en: Before Footer
fi: Ennen alapalkkia

en: After Content
fi: Sisällön jälkeen

en: Before Content
fi: Ennen sisältöä

en: After Header
fi: Otsikkopalkin jälkeen

en: Before Header
fi: Ennen otsikkopalkkia

en: After Page
fi: Sivun jälkeen

en: Before Page
fi: Ennen sivua

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: (Edit)
fi: (Muokkaa)

en: Pingback:
fi: Paluuviite:

en: Read More &raquo;
fi: Lue lisää &raquo;

en: Footer Menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Primary Menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Comments Navigation
fi: Kommenttien navigaatio

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: %1$s ajatus aiheesta &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s ajatusta aiheesta &ldquo;%2$s&rdquo;
