Plugins - Download Monitor - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (233 entries)

en:  (v%s no longer exists)
fi:  (v%s ei ole enää olemassa)

en: %s ago
fi: %s sitten

en: 1 download | %d downloads
fi[0]: 1 lataus
fi[1]: %d latausta

en: 100 per page
fi: 100 per sivu

en: 200 per page
fi: 200 per sivu

en: 25 per page
fi: 25 per sivu

en: 50 per page
fi: 50 per sivu

en: <a href="%s">Register your copy</a> of the <strong>%s</strong> extension to receive access to automatic upgrades and support. Need a license key? <a href="%s" target="_blank">Purchase one now</a>.
fi: <a href="%s">Rekisteröidy</a> <strong>%s</strong> -laajennuksen käyttäjäksi, jotta saat automaattiset päivitykset ja käyttäjätukea. Tarvitsetko lisenssin? <a href="%s" target="_blank">Osta lisenssi nyt</a>.

en: A full solution for managing downloadable files, monitoring downloads and outputting download links and file information on your WordPress powered site.
fi: Täydellinen ratkaisu ladattavien tiedostojen hallintaan: tiedostonlatausten valvonta ja latauslinkkien ja tiedostojen tietojen jakelu WordPress-sivustolla.

en: ASC
fi: nouseva

en: Access
fi: Pääsy

en: Add Download
fi: Lisää lataus

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Download Category
fi: Lisää uusi latauskategoria

en: Add New Download Tag
fi: Lisää uusi latausten avainsana

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: All Download Categories
fi: Kaikki latauskategoriat

en: All Download Tags
fi: Kaikki latausten avainsanat

en: All Downloads
fi: Kaikki lataukset

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedostot

en: Any status
fi: Mikä tahansa tila

en: Are you sure you want to delete this file ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tiedoston?

en: Because your server is running on nginx, our .htaccess file can't protect your downloads.
fi: Koska palvelimesi käyttää Nginx:ää, käyttämämme .htaccess-tiedosto ei pysty suojaamaan ladattavia tiedostojasi.

en: Blacklist IPs
fi: Kielletyt IP-osoitteet

en: Blacklist user agents
fi: Kiellettyjen user agenttien listaus

en: Box - Box showing thumbnail, title, count, filename and filesize.
fi: Laatikko - Näyttää pienoiskuvan, otsikon, latausmäärän, tiedostonimen ja tiedostokoon laatikossa.

en: Browse for a file
fi: Selaa tiedostoja

en: Browse for file
fi: Selaa tiedostoja

en: Button - CSS styled button showing title and count
fi: Nappula - Tyylikäs nappula, joka näyttää otsikon ja latausmäärän

en: CRC32B hashes
fi: CRC32B-hashit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Choose a download
fi: Valitse ladattava tiedosto

en: Choose a file
fi: Valitse tiedosto

en: Choose what page is displayed when the user has no access to a file. Don't forget to add the <code>[dlm_no_access]</code> shortcode to the page.
fi: Valitse sivu, joka näytetään jos käyttäjällä ei ole oiketta ladata tiedostoa. Muista lisätä <code>[dlm_no_access]</code>-lyhytkoodi tälle sivulle.

en: Choose which template is used for <code>[download]</code> shortcodes by default (this can be overridden by the <code>format</code> argument).
fi: Valitse mitä pohjaa käytetään oletuksena <code>[download]</code>-lyhytkoodissa (tämä voidaan yliajaa <code>format</code>-argumentilla).

en: Click to toggle
fi: Klikkaa vaihtaaksesi arvon tilaa

en: Close all
fi: Sulje kaikki

en: Completed
fi: Suoritettu

en: Count unique IPs only
fi: Laske vain uniikit IP-osoitteet

en: Custom Template
fi: Mukautettu pohja

en: Custom field deleted.
fi: Mukautettu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Custom template
fi: Mukautettu pohja

en: DESC
fi: laskeva

en: Date
fi: Päiväys

en: Date added
fi: Lisäyspäivämäärä

en: Date modified
fi: Muokkauspäivämäärä

en: Date posted
fi: Lisäyspäivä

en: Default - Title and count
fi: Oletus - Otsikko ja latausmäärä

en: Default Template
fi: Oletuspohja

en: Default template
fi: Oletussivupohja

en: Define what endpoint should be used for download links. By default this will be <code>%s</code>.
fi: Määritä polkutunnus, jota käytetään latauslinkeissä. Oletuksena se on <code>%s</code>.

en: Define what unique value should be used on the end of your endpoint to identify the downloadable file. e.g. ID would give a link like <code>%s</code>
fi: Määritä uniikki arvo, jota käytetään valitsemasi latauksen polkutunnuksessa yksilöimään ladattava tiedosto. Esimerkiksi ID tuottaa tällaisen linkin <code>%s</code>

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Logs
fi: Poista lokitiedot

en: Display a list of your downloads.
fi: Näytää listan latauksistasi.

en: Docs
fi: Ohjeet

en: Don't force download. If the <code>dlm_uploads</code> folder is protected you may need to move your file.
fi: Älä pakota latausta. Jos hakemisto <code>dlm_uploads</code> folder on suojattu, voit joutua siirtämään tiedostoasi.

en: Download
fi: Lataa

en: Download #%d (no longer exists)
fi: Latausta #%d (ei ole olemassa)

en: Download &ldquo;%s&rdquo;
fi: Lataa &ldquo;%s&rdquo;

en: Download Category
fi: Latauskategoria

en: Download Complete
fi: Lataus valmis

en: Download Endpoint
fi: Latausten polkutunnus

en: Download Error
fi: Virhe latauksessa

en: Download File
fi: Lataa tiedosto

en: Download ID
fi: Latauksen ID

en: Download Information
fi: Latauksen tiedot

en: Download Log
fi: Latausten loki

en: Download Logs
fi: Latausten lokit

en: Download Monitor Data
fi: Download Monitorin data

en: Download Monitor Extensions
fi: Download Monitor -laajennukset

en: Download Options
fi: Latauksen asetukset

en: Download Tag
fi: Latausten avainsana

en: Download Title
fi: Latauksen otsikko

en: Download URL
fi: Latauksen URL-osoite

en: Download count
fi: Latausmäärä

en: Download does not exist.
fi: Latausta ei löydy.

en: Download draft updated.
fi: Latauksen luonnos päivitetty.

en: Download not found
fi: Latausta ei löytynyt

en: Download published.
fi: Lataus julkaistu.

en: Download restored to revision from %s
fi: Lataus palautettu versiosta %s

en: Download saved.
fi: Lataus tallennettu.

en: Download scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
fi: Lataus ajastettu: <strong>%1$s</strong>.

en: Download slug
fi: Latauksen polkutunnus

en: Download submitted.
fi: Lataus lähetetty.

en: Download successfully created.
fi: Lataus on onnistuneesti luotu.

en: Download title
fi: Latauksen otsikko

en: Download updated.
fi: Lataus päivitetty.

en: Downloadable Files/Versions
fi: Ladattavat tiedostot/versiot

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
fi[0]: Ladattu %s kerran
fi[1]: Ladattu %s kertaa

en: Downloaded 1 time | Downloaded %d times
fi[0]: Ladattu kerran
fi[1]: Ladatty %d kertaa

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Downloads List
fi: Lataukset lista

en: Drop file here
fi: Pudota tiedosto tähän

[ctx: Drop file here *or* select file]
en: or
fi: tai

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Download
fi: Muokkaa latausta

en: Edit Download Category
fi: Muokkaa latauskategoriaa

en: Edit Download Tag
fi: Muokkaa latausten avainsanaa

en: Enable
fi: Käytä

en: Endpoint
fi: Polkutunnus

en: Endpoint Value
fi: Polkutunnus

en: Enter URL manually
fi: Lisää URL-osoite manuaalisesti

en: Enter one file path/URL per line - multiple files will be used as mirrors (chosen at random).
fi: Lisää yksi tiedostopolku/URL-osoite per rivi - useitatiedostoja käytetään kopioina (mirror), joista valitaan sattumanvaraisesti.

en: Error: Download was not created.
fi: Virhe: Latausta ei luotu.

en: Error: File was not created.
fi: Virhe: Tiedostoa ei luotu.

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Export CSV
fi: Lataa CSV-muodossa

en: Extend Download Monitor with its powerful free and paid extensions. %sClick here to browse all extensions%s
fi: Laajenna lisäosaa Download Monitor mahtavilla ilmaisilla ja maksullisilla laajennuksilla. %sSelaa laajennuksia täältä%s

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Featured
fi: Nostettu

en: Featured Downloads
fi: Nostetut ladattavat tiedostot

en: Featured download
fi: Nostetut lataukset

en: File
fi: Tiedosto

en: File Date
fi: Tiedoston päivämäärä

en: File URL(s)
fi: Tiedostojen URL-osoitteet

en: File not found.
fi: Tiedostoa ei löytynyt.

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Filename - Filename and download count
fi: Tiedostonimi - Tiedoston nimi ja latausmäärä

en: Filter
fi: Suodata

en: General
fi: Yleistä

en: Generate CRC32B hash for uploaded files
fi: Generoi CRC32B-hash ladatuille tiedostoille

en: Generate MD5 hash for uploaded files
fi: Generoi MD5-hash ladatuille tiedostoille

en: Generate SHA1 hash for uploaded files
fi: Generoi SHA1-hash ladatuille tiedostoille

en: Go to homepage &rarr;
fi: Siirry etusivulle &rarr;

en: Hashes
fi: Hashit

en: Hashes can optionally be output via shortcodes, but may cause performance issues with large files.
fi: Hash-arvoja voidaan valinnaisesti käyttää lyhytkoodeilla, mutta tämä voi aiheuttaa suorituskykyongelmia suurilla tiedostoilla.

en: ID
fi: ID/tunnus

en: IP Address
fi: IP osoite

en: If enabled, the counter for each download will only increment and create a log entry once per IP address.
fi: Jos otat tämän asetuksen käyttöön, jokaisella latauskerralla laskuria ja lokia lisätään vain kerran jokaisesta IP-osoitteesta.

en: If enabled, the download handler will check the PHP referer to see if it originated from your site and if not, redirect them to the homepage.
fi: Jos otat tämän asetuksen käyttöön, tarkastetaan, että PHP-referer on peräisin sivustoltasi ja jos se ei ole, käyttäjä ohjataan etusivulle.

en: If supported, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead of PHP (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
fi: Jos tämä on tuettu, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> voidaan käyttää tarjoilemaan ladattavia tiedostoja PHP:n sijaan (vaatii palvelimelta <code>mod_xsendfile</code>).

en: If you like %sDownload Monitor%s please leave us a %s★★★★★%s rating. A huge thank you from us in advance!
fi: Jos pidät lisäosasta %sDownload Monitor%s, anna meille %s★★★★★%s-arvostelu. Suuri kiitos jo etukäteen!

en: Image
fi: Kuva

en: Insert Download
fi: Lisää lataus

en: Insert Shortcode
fi: Lisää lyhytkoodi

en: Insert file URL
fi: Lisää tiedoston URL-osoite

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>button</code>, the <code>content-download-button.php</code> template will be used instead. You can add custom templates inside your theme folder.
fi: Jos jätät tämän tyhjäksi, käytetään oletuspohjaa <code>content-download.php</code>. Jos laitat tähän esimerkiksi <code>button</code>, käytetään pohjaa <code>content-download-button.php</code>. Voit lisätä omia mukautettuja pohjia teemasi hakemistoon.

en: Leaving this blank will use the default <code>content-download.php</code> template file. If you enter, for example, <code>image</code>, the <code>content-download-image.php</code> template will be used instead.
fi: Jos jätät tämän tyhjäksi, käytetään oletuspohjaa <code>content-download.php</code>. Jos lisäät esimerkiksi <code>image</code>, käytetään pohjaa <code>content-download-image.php</code>.

en: License successfully activated.
fi: Lisenssi aktivoitu onnistuneesti.

en: Limit
fi: Lukumäärä

en: List IP Addresses to blacklist, 1 per line. Use IP/CIDR netmask format for ranges. IPv4 examples: <code>198.51.100.1</code> or <code>198.51.100.0/24</code>. IPv6 examples: <code>2001:db8::1</code> or <code>2001:db8::/32</code>.
fi: Listaa IP-osoitteet, jotka haluat estää (1 per rivi). Käytä formaattina IP/CIDR-netmaskia väleihin. IPv4-esimerkit: <code>198.51.100.1</code> tai <code>198.51.100.0/24</code>. IPv6-esimerkit: <code>2001:db8::1</code> tai <code>2001:db8::/32</code>.

en: List browser user agents to blacklist, 1 per line.
fi: Listaa selaimen user agenteja estolistalle, yksi riviä kohden.

en: Log download attempts, IP addresses and more.
fi: Pidä lokia latausyrityksistä, IP-osoitteista ym.

en: Log entries deleted
fi: Loki tyhjennetty

en: Logging
fi: Kirjaaminen

en: Logs
fi: Lokit

en: M j, Y @ G:i
fi: j.n.Y @ G:i

en: MD5 hashes
fi: MD5-hashit

en: Mark this download as featured. Used by shortcodes and widgets.
fi: Lisää tämä lataus nostoihin. Lyhytkoodit ja vimpaimet voivat näyttää nostoja.

en: Members only
fi: Vain jäsenille

en: New Download
fi: Uusi lataus

en: New Download Category Name
fi: Uusi latauskategorian nimi

en: New Download Tag Name
fi: Uuden latausten avainsanan nimi

en: No Access
fi: Ei pääsyä

en: No Access Page
fi: Ei pääsyä -sivu

en: No Downloads found
fi: Latauksia ei löytynyt

en: No Downloads found in trash
fi: Roskakorista ei löytynyt latauksia

en: No access message
fi: Ei pääsyä -viesti

en: No file paths defined.
fi: Tiedostopolkuja ei ole määritetty.

en: No files found
fi: Tiedostoja ei löytynyt

en: Non-member
fi: Ei-jäsen

en: Only logged in users will be able to access the file via a download link if this is enabled.
fi: Vain kirjautuneet käyttäjät pääsevät lataamaan tämän tiedoston, jos valitset tämän.

en: Optional version number
fi: Vapaaehtoinen versionumero

en: Order
fi: Järjestys

en: Order by
fi: Järjestys

en: Output template
fi: Tulostussivupohja

en: Parent Download
fi: Ylempi ladattava tiedosto

en: Parent Download Category
fi: Ylempi latauskategoria

en: Parent Download Tag
fi: Ylempi latausten avainsana

en: Password Required
fi: Vaatii salasanan

en: Please add the following rules to your nginx config to disable direct file access: %s
fi: Lisää seuraavat säännöt Nginx-konfiguraatioosi, jotta suora pääsy tiedostoihin pystytään estämään: %s

en: Please wait...
fi: Odota, ole hyvä...

en: Popular Downloads
fi: Suositut lataukset

en: Prevent hotlinking
fi: Estä hotlinkkaus

en: Quick-add download
fi: Latauksen pikalisäys

en: Random
fi: Satunnainen

en: Redirect only
fi: Pelkkä uudelleenohjaus

en: Redirect to file
fi: Uudelleenohjaa tiedostoon

en: Redirected
fi: Uudelleenohjattu

en: Redirected to file
fi: Uudelleenohjaa tiedostoon

en: Redirected to remote file.
fi: Uudelleenohjattu ulkoiseen tiedostoon.

en: Remove
fi: Poista

en: Required URL
fi: Pakollinen URL-osoite

en: Required title
fi: Pakollinen otsikko

en: SHA1 hashes
fi: SHA1-hashit

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Download
fi: Tallenna lataus

en: Search Download Categories
fi: Etsi latauskategorioita

en: Search Download Tags
fi: Etsi latausten avainsanoja

en: Search Downloads
fi: Etsi latauksia

en: Select File
fi: Valitse tiedosto

en: Select Page
fi: Valitse sivu

en: Select a category
fi: Valitse latauskategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings successfully saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Short Description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show all dates
fi: Näytä kaikki päivät

en: Show only featured downloads
fi: Näytä vain valitut lataukset

en: Show only members only downloads
fi: Näytä vain jäsenille tarkoitetut lataukset

en: Status
fi: Tila

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Template
fi: Pohja

en: Template Name
fi: Pohjan nimi

en: The message that will be displayed to visitors when they don't have access to a file.
fi: Viesti, joka näkyy käyttäjille joilla ei ole pääsyä tiedostoon.

en: There are no stats available yet!
fi: Tilastoja ei ole vielä saatavilla!

en: This is where you can create and manage downloads for your site.
fi: Täällä voit luoda ja muokata latauksia sivuillasi.

en: Title
fi: Otsikko

en: Title - Shows download title only
fi: Otsikko - Näyttää pelkän latauksen otsikon

en: Update Download Category
fi: Päivitä latauskateogoria

en: Update Download Tag
fi: Päivitä latausten avainsana

en: Upload file
fi: Lataa tiedosto

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Agent
fi: Selain

en: User Email
fi: Käyttäjän sähköposti

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: User IP
fi: Käyttäjän IP-osoite

en: User Login
fi: Käyttäjänimi

en: Version
fi: Versio

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Version <span class="version">%s</span> (%s)
fi: Versio <span class="version">%s</span> (%s)

en: Version list - Lists all download versions in an unordered list
fi: Listaa versiot - Listaa kaikki latauksen versiot

en: View Download
fi: Katso latausta

en: Yes
fi: Kyllä

en: You do not have permission to access this download. %sGo to homepage%s
fi: Sinulla ei ole oikeutta ladata tätä tiedostoa. %sSiirry etusivulle%s

en: download
fi: lataa

en: h
fi: H

en: m
fi: i

en: n/a
fi: ei saatavilla
